od do
Zatwierdź
od do
Zatwierdź
arrow_backWróć do listy ofert

Kamienica do sprzedaży, Poznań, Stary Rynek

5 950 000 pln
Skontaktuj się
Aleksander Błaszczyk
Telefon
+48 502 752 840 +48 61 85 26 866

Informacje podstawowe

Nr oferty: OS0014
Typ nieruchomości
Obiekt
Typ transakcji
Sprzedaż
Rynek
wtórny
Lokalizacja
Poznań, Stary Rynek
Dostępne od
1.12.2020
Powierzchnia
856 m2
Powierzchnia działki
328 m2
Liczba pokoi
Brak
Rodzaj budynku
kamienica
Liczba kondygnacji
4
Liczba łazienek
Brak
Garaż/Miejsce postojowe
Brak

Pełny opis nieruchomości

Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość położona bezpośrednio przy płycie Starego Rynku zabudowana dwoma zabytkowymi kamienicami. Budynki o łącznej powierzchni użytkowej ok. 856 m2 zajmują prawie całą powierzchnię działki, której powierzchnia wynosi 328 m2.

Nieruchomość składa się z dwóch budynków mieszkalno – usługowych połączonych łącznikiem. Główny budynek jest zlokalizowany od strony Starego Rynku ma 4 kondygnacje i poddasze użytkowe, a  budynek położony przy ulicy Sierocej jest trzykondygnacyjny wraz z poddaszem użytkowym. Każdy z budynków jest całkowicie podpiwniczony, położony w zwartej zabudowie Starego Miasta. Łącznik pomiędzy budynkami ma również 3 kondygnacje i podpiwniczenie. Każdy z budynków ma swoją oddzielną, wewnętrzną klatkę schodową.

Powierzchnia całkowita poszczególnych kondygnacji budynków wynosi 1160 m2 i przedstawia się następująco:

Piwnice – 203,08 m2

Parter- 210,54 m2

I piętro – 206,29 m2

II piętro – 213,99 m2

III piętro – 213,80 m2

Poddasze- 113,45 m2

 

Powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych i usługowych wynosi łącznie 856 m2.

 

W obu budynkach na parterze prowadzona jest działalność usługowa a w pomieszczeniach piwnic znajdują się magazyny oraz pomieszczenia socjalne, na kondygnacjach począwszy od I piętra oraz częściowo na poddaszu lokale użytkowane są na cele mieszkalne.

Nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków, w dokumentach archiwalnych można znaleźć informacje, na temat tego budynku sięgających aż do połowy XV w. Budynek w XVII w został przebudowany a na początku XX w. podwyższony, od tego czasu nie zmienił swojej formy.

Nieruchomość znajduje się na obszarze objętym obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Obszar Staromiejski w Poznaniu”, który został zatwierdzony uchwałą Rady Miasta Poznania nr XCIII/1055/III/2002 z dnia 9 lipca 2002 r. zgodnie z którym nieruchomość znajduje się na obszarze planu oznaczonym symbolem Mu3, w którym to obowiązuje nakaz utrzymania funkcji mieszkaniowej oraz towarzyszących funkcji: handel, gastronomia, biura, usługi, kultury, administracji publicznej.

Budynek został wzniesiony w technologii tradycyjnej, murowany z cegły. Nad piwnicami stropy na belkach stalowych, na wyższych kondygnacjach w obu budynkach stropy konstrukcji drewnianej. Dachy mansardowe, niesymetryczne, nad łącznikiem dach jednospadowy, płaski w konstrukcji drewnianej. Od strony Starego Rynku dach pokryty blachą a od strony ul. Sierocej dachówką. Okna od strony podwórza w większości wymienione na PCV, w lokalach od strony frontowej pozostały okna drewniane. Budynek wyposażony jest w instalacje wod-kan, elektryczną i siłową gazową i telefoniczną.

Nieruchomość jest w całości zamieszkiwana i wykorzystywana na cele handlowe i mieszkalne. W ostatnich latach przeprowadzano niezbędne, bieżące naprawy natomiast budynek wymaga przeprowadzenia gruntowych prac remontowo – modernizacyjnych.

Cena oferowana 5 950 000 zł

Kontakt: Aleksander Błaszczyk 502-752-840,

Olga Błaszczyk – Nowakowska 502-063-614

E-mail: blaszczyk@blaszczyk.com.pl,

o.blaszczyk@blaszczyk.com.pl

 

Dodatkowe zalety

Media
telefon
internet
kanalizacja
prąd
gaz
woda
Informacje dodatkowe
balkon
piwnica
Zabezpieczenia
teren zamknięty
Ogrzewanie
elektryczne
gazowe
węglowe
Przeznaczenie lokalu
usługowy
mieszkalny
Materiał
technologia tradycyjna

Lokalizacja